İSTANBUL (AA) - Almanya'nın otomotiv dergisi Auto Bild, Goodyear'ı "yılın yaz lastiği üreticisi" ödülüne layık gördü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dergi, "en iyi yaz lastikleri Goodyear'dan" başlıklı incelemesinde, Goodyear'ın yeni lastik modellerine "üst düzey dinamik performans ve gelecek odaklı sürdürülebilirlik" konusunda tam not verdi.

Böylece Goodyear, özellikle 3. Nesil Vector 4Seasons1 modeliyle Auto Bild'in "yılın dört mevsim lastik üreticisi" ödülünü kazandığı 2020 ve 2021 yılının ardından 2022'de de ödül kazanma başarısı gösterdi.

Goodyear'ın yaz lastiği ürün grubuna eklediği ultra yüksek performanslı (UHP) lastiği Eagle F1 Asymmetric 6, elektrikli araçlar ve mobilitenin geleceği için ıslak ve kuru zemin performansı ile verimliliği bir araya getiriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Goodyear EMEA Bölgesi Teknoloji Direktörü Laurent Colantonio, şunları kaydetti:

"Auto Bild'in yılın yaz lastiği üreticisi ödülünü kazanmak gurur verici. Bu ödül, farklı müşteri beklentilerine hitap eden bir yaz lastiği ürün grubu yaratma konusundaki mühendislik çalışmalarımız ve teknolojik ilerlememizin ne kadar doğru yolda olduğunu ortaya koyuyor. Auto Bild'in dört mevsim lastik testlerinde elde ettiğimiz üstün başarıyı da göz önünde bulundurduğumuzda bu sonuç, Goodyear'ın çok çeşitli koşullarda ve üst düzey verimlilikten zorlu koşullarda performansa kadar birçok parametrede yüksek performans gösterebilen lastikler geliştirme konusundaki uzmanlığının kanıtı niteliğinde."