Almanya'da yaşayan Neriman Gölbaşı (75), İzmir'de yaşayan kardeşinden 3 milyon euro değerindeki dubleks villa ve apartmanının fatura ve vergilerini ödemesini istedi. Kardeşi ise "Bunlar için vekalet gerekiyor" diye aldığı genel vekaletnameyle villayı sattı.

Almanya’da yaşayan iki çocuk annesi Neriman Gölbaşı (75), eşi Hasan Gölbaşı ile birlikte yıllarca çalışıp biriktirdiği paralarla Çeşme Ilıca’dan 300 metrekare lüks bir dubleks villa satın aldı.

Balçova’da da altında bir dükkanı olan 4 katlı apartmanı bulunan Neriman Gölbaşı, 7 yıl önce Türkiye’ye geldiğinde, mühendis olan en küçük kardeşi Mehmet H.’den (60), villa ve apartmanın elektrik, su faturaları ile vergilerini yatırmasını istedi.

İddiaya göre, bunlar için vekaletname gerektiğini söyleyen kardeşi, Gölbaşı’nı notere götürüp, genel vekaletname aldı. Ablası Almanya’ya döndükten sonra da lüks villayı satıp, apartmanı ipotek göstererek bankadan 800 bin lira kredi çekti. Borcu ödemeyince de banka apartmanı haciz yöntemiyle sattı.

Durumu öğrenince büyük bir şok yaşayan Neriman Gölbaşı, soluğu adliyede aldı. Kardeşine tazminat davası açan Neriman Gölbaşı’nın hukuk mücadelesi 7 yıldır sürüyor.

Gölbaşı, “Uzun yıllardır Almanya’da yaşadığım için Türkiye’deki işleyişi bilmiyorum. Faturalarımı ve vergilerimi ödeyeceğini düşünerek kardeşimin hazırlattığı vekaletnameyi imzaladım. Meğer bunlar için vekaletnameye gerek yokmuş. Kardeşim olduğu için güvenip hiç düşünmeden imza attım. Ancak o bütün mal varlığımızı sattı. Gayrimenkullerin değeri 3 milyon euroyu buluyor. Eşimle yaptığımız tüm birikimim gitti. Hayatımız mahvoldu. Oğlum Yakup Gölbaşı sıkıntıdan kalp krizi geçirdi. Eşim Hasan Gölbaşı hastanelik oldu. Adalete güveniyorum” diye konuştu.

Kaynak ve Fotoğraf: Panorama-news.de