SilaYolu Editör

  SilaYolu Editör

  Avrupa Adalet Divanı, Almanya'nın otobüslerde pasaport kontrolü uygulamasının yasalara aykırı olduğuna karar verdi.
  Bulgaristan karayollarında yol geçiş pulu satışı ve denetimi, artık internet üzerinden yapılacak.

  Ticaret Bakanı Pekcan, "Vatandaşımızı, ihracatçımızı uzun tır kuyruklarından kurtarmak amacıyla Kapıkule Eylem Planı hazırladık.” dedi.

  Pazar, 02 Eylül 2018 23:04

  Gurbetçinin kuyruk çilesi

  Yaz tatillerini Türkiye'de geçirdikten sonra yaşadıkları ülkelere dönmek için hafta sonu yola çıkan ve Kapıkule Sınır Kapısı'nda çift sıra 6 kilometrelik kuyruk oluşturan gurbetçilerin çilesi önceki gece de devam etti.

  Edirneli esnaf, yıllık izinlerini Türkiye'de geçiren ve yaşadıkları ülkelere dönmek üzere Kapıkule Sınır Kapısı'na giden vatandaşlara yöresel yiyecekler ikram etti.

  Edirne Kapıkule Sınır Kapısı karayolu, anavatanda izinlerini tamamlayıp dönüş yapan gurbetçi araçları ve yurtdışına ihracat yükü taşıyan TIR’lar nedeniyle kilitlendi. Kapıkule’de 10 kilometre TIR, 5 kilometrede çift sıra gurbetçi aracı kuyruğu oluştu.

  Perşembe, 30 Ağustos 2018 20:38

  Gümrükler Hafta Ortasında Daha Sakin

  Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yolculuklarında hafta sonu günleri seçmesi Edirne’deki gümrüklerde yoğunluğa neden oluyor Hafta ortasında ise gümrüklerin sakin olduğu görülüyor

  Salı, 28 Ağustos 2018 10:55

  SILAYOLU DEĞİL ÇİLE YOLU’

  Sıla Yolu Türk Otomobil Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Koç, Bulgaristan sınırında rüşvet olaylarının hala devam ettiğini, araçları bozulan vatandaşların özellikle Sırbistan'da fırsatçı tamirhaneler tarafından mağdur edildiğini bildirdi.

  160 trilyon liraya yenilenen Kapıkule’de yine hiç bir şey değişmedi.Peron sayıları arttı ama ‚Peronlarda görev yapacak personel sayısı yetersiz kaldığından kuyruklar da değişmedi.

  Almanya’nın Iserlohn kentinde yaşayan ve yaz tatili için ailesiyle Türkiye’ye giden Uğur Ünal (37), tatil dönüşü Sırbistan’da otoyolda dört saatten fazla mahsur kaldıklarını ileri sürdü. 

  Page 1 of 317

  Bunlarda ilginizi çekebilir

  ©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

  Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

  Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

  Çözüm Ortaklarımız

  Please publish modules in offcanvas position.