Ülkemizin dışarıya açılan en önemli kapılarından biri olan Antalya Havalimanı’ndaki Polis Memuru ve Özel Güvenlik personeli, 2021 yılındaki başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirildi.

Toplantının açılışında, 2021 yılında dış hatlardan gelen 8.982.333 ile 9.903.218 giden yolcu olmak üzere toplamda 17.885.551 yolcunun giriş ve çıkış işlemlerinin seri, kesintisiz ve müşteri memnuniyeti ile kaliteyi en üst seviyeye çıkararak gerçekleştirildiği ifade edildi. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan en çok yolcu işlemi yapan personel performans tablosundaki ilk 10 Polis Memurunun da Antalya Havalimanı’ndan çıktığının altı çizildi.

Kapasite 82 milyona çıkarılaca

Turizmdays.com haber sitesinde yer alan habere göre. Törende konuşan Antalya Hudut Kapıları Mülki İdare Amiri Suat Seyitoğlu, yeni sezon için havalimanındaki kapasitenin arttırma çalışmalarının hızlandırıldığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“2021 yılında üstün başarı gösteren Polis Memuru ve Özel Güvenlik hizmetinde bulunan arkadaşlarımıza yönelik tertip ettiğimiz törene hoş geldiniz. Antalya ülkemizin turizm lokomotifi durumunda bir şehir. Devletimizce yapılan isabetli yatırımlar gerekse de özel teşebbüsün dinamizmi sayesinde Antalya kısa sürede turizmde adından söz ettirmeyi başardı. İlimiz şuanda Akdeniz’in önemli bir turizm marka değerine ulaşmış bir şehir. Hiç şüphesiz ki bu başarıda sunulan hizmetlerin kalitesi yanında, profesyonelliğinde oldukça önem arz ettiğini görmekteyiz. Bu kapsamda özellikle turizm potasında devlet ve özel sektörün entegrasyonu ve birlikte hareket kabiliyeti kazanması çok önemli. Yeni sezon için havalimanımızdaki kapasite arttırma çalışmaları hızlandırıldı. Yapılacak revizyonlarla iç ve dış hat yolcu kapasitesi %134’lük bir artışla 82 milyona çıkarılacaktır.”

Sözlerine başarılı çalışmalarından dolayı havalimanında görevli çalışanları tebrik ederek başlayan Vali Yazıcı, şöyle konuştu:

“Bu başarılı çalışmalara tanıklık etmek ve ödüllendirmek için buradayım. 2021 yılında yaklaşık 18 milyon yolcunun giriş ve çıkış işlemlerini seri ve kesintisiz gerçekleştiren, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan en çok yolcu işlemi yapan personel sıralamasında ilk 10 içinde yer alan Havalimanı Emniyet Müdürlüğü personelimizi ‘Başarı Belgesi’ ile ödüllendirdik. Turizmin başkenti olan Antalya’mızda görev yapıyoruz. Buraya gelen misafirlerimizi öncelikle sizler karşılıyorsunuz. Daha sonra otellerimiz misafirleri ağırlıyor. Dünya standartlarında bir iş yapıyoruz. Otel ve benzeri hizmetleri sunuyoruz. Buradaki arkadaşlarımızda gerek hızlı gerekse kaliteli hizmetleriyle misafirlerimize güven veriyor. Hepinize teşekkür ediyorum. İlin Valisi olarak başta ödüllendirilen arkadaşlarımız olmak üzere tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Başarılarınız daim olsun.”

Foto: Arşiv