Böyle başlık olurmu şimdi

 
'GELİYORLAR' manşeti gurbetçileri üzdü!
İzin sezonunun açılması ile gurbetçiler anavatanları Türkiye'ye akın ederken, TRT kanalının gurbetçilerin yoğun bir şekilde Türkiye'ye geldiğini anlatan habere attığı başlık tartışma konusu oldu.
 
Temmuz ayının gelmesi ile izin sezonunun açılırken, gurbetçi vatandaşlar hasret duydukları anavatanları Türkiye'ye akın etmeye başladı. TRT'de sınır kapılarından gurbetçilerin yoğun bir şekilde Türkiye'ye girmeye başladığını anlatan habere attığı başlık sosyal medyada tartışma konusu oldu.
 
Bütün sene yaşadıkları Avrupa ülkelerinde çalışan ve gurbetçi olarak adlandırılan Avrupalı Türkler, bütün sene hayalini kurdukları izin sezonunun başlaması ile anavatanlarına akın ederken; TRT kanalında yapılan habere atılan bir başlık büyük hayal kırıklığına neden oldu.
 
TRT'de gurbetçilerin izin sezonunun başlaması ile özellikle sınır kapılarından yoğun bir şekilde giriş yaptıklarını anlatan bir habere ''GELİYORLAR'' şeklinde attığı başlık sosyal medyada tepkilere neden oldu.
 
GEÇEN SENE DE YAŞANMIŞTI
 
Geçtiğimiz yıl da özellikle dönüş zamanında sınır kapılarında bekleme süreleri yaklaşık 20-25 saati bulmuş ve bu bekleme esnasında yere çöp atan gurbetçileri hedef alan haberler yapılmıştı.
 
Özellikle Kapıkule'de bekleme süresi yaklaşık 20-25 saati bulmuş ve bu bekleme esnasında Kapıkule ve belediye yetkilileri tarafından seyyar tuvalet ve yeterli çöp tenekesi olmaması nedeni ile çöplerini refüjlerin arasına bırakmak zorunda olan gurbetçiler bazı özel televizyon kanalları tarafından ilginç başlıklar ile suçlanmıştı.
 
 
 
''GELİYORLAR'' MANŞETİ ÜZDÜ
 
Geçen sene hedef haline getirilen gurbetçi vatandaşların bu sene izin sezonunun başlaması ile yabancı bir topluluktan bahsedermişcesine ''GELİYORLAR'' manşeti ile haber yapılması gurbetçiler arasında büyük bir hayal kırıklığına ve üzüntüye neden oldu.
 
Başlığın atıldığı haberin TRT kanalında yapılması da gurbetçiler arasında ayrı bir üzüntüye neden olurken, gurbetçi vatandaşlar özellikle sosyal medyada bu duruma tepki gösterdiler. 
 
Sosyal medyada duruma tepki gösteren gurbetçi vatandaşlar; ''İki gün araç sürerek memleketlerine gelen ve sınır kapısında Türk bayrağını gördüğünde bütün yorgunluğunu unutan insanlara bu yapılmaz'', ''TRT'nin GELİYORLAR haberini görünce kendimi uzaylı gibi hissettim'' paylaşımları yapıldı.
 
Silayolu.com
 
Son Düzenlenme Salı, 24 Temmuz 2018 07:29

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…