DİKKAT ! Pegasus’ta 1 Mart 2018 tarihinden itibaren check-in kapanma süreleri ve kabin bagajı kuralları değişiyor.

 

Pegasusun duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

Yurt içi yolculuklarınızda uçus saatinden en az 45 dakika, yurt dışı yolculuklarınızda en az 60 dakika önce havalimanındaki kontuarlarımızda check-in ve bagaj teslim işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.Check-in işlemlerinizi zamanında tamamlamanız için iç hatlarda uçuş saatinden 2 saat, dış hatlarda uçuş saatinden 3 saat önce havalimanında bulunmanızı öneririz.

Tüm kanallardaki check-in sürelerini tabloda bulabilirsiniz:

Check-in (Uçuşa Kayıt) Kanalları Check-in (Uçuşa Kayıt) Kapanış Süreleri Kiosk Uçuş saatinden 45 dk önce

İnternet Uçuş saatinden 60 dk önce

Yurt İçi Kontuar Uçuş saatinden 45 dk önce

Yurt Dışı Kontuar Uçuş saatinden 60 dk önce Boarding (Uçuşa Kabul) ise yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlarda uçuş saatinden 10 dakika önce sona erecektir.

Kabin Bagajı Adet ve Boyutları Hakkında Yanınıza bulundurabileceğiniz kişisel eşyalarınızla ilgili özellikler aşağıda belirtilmiştir: 8 kg ağırlığında, 55cm x 40 cm x 20 cm boyutlarında el bagajınızı ve 1 küçük çantanızı (bayan el çantası veya laptop çantası) beraberinizde uçak içerisine alabillirsiniz. 2 parçadan fazla el bagajınız olması durumunda, 8 kg’lık el bagajınız/bagajlarınız biniş kapısında veya kabin içinde uçağın kargo bölümüne alınacaktır.

Business Flex için el bagajı hakkınız 12 kg ve 55 cm x 40 cm x 20 cm’dır. 1 Mart’tan itibaren yukarıda belirtilen sürelerde check-in ve boarding işlemlerinizi tamamlamaya; kabin bagajınızın belirtilen kg ve boyutlarda olmasına özen gösteriniz.

Son Düzenlenme Pazartesi, 26 Şubat 2018 14:35

Benzer Öğeler (etikete göre)

  • Pegasus yolcularının rötar isyanı!
    26/02/2018
    İlk yorumlayan ol!
    Okunma 4804 defa

    Pegasus Havayolları şirketlerinin rötarlı uçuşları Kıbrıslı yolcuları kızdırdı. KKTC Ercan Havalimanı'ndan Hatay, Adana ve İstanbul’a uçuş gerçekleştirecek Pegasus Havayolları şirketine ait uçakların 5 saatlik rötarı yolcuların büyük tepkisine neden oldu.

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…