Avrupalılar rotayı Türkiye’ye çevirdi

Alternatif destinasyonlarda beklediği hizmeti alamayan Avrupalı aileler, rotayı yeniden Türkiye'ye kırdı. Başta İngiltere olmak üzere Avrupa pazarından gelen erken rezervasyonlarda yüzde 30 artış beklediklerini aktaran turizmciler, özellikle çocuklu ailelerin talebinde ciddi bir artış olduğunu söylüyor. Thomas Cook Türkiye Temsilcisi Diana Travel'ın Genel Müdürü Burak Tonbul, son iki yılda yaşanan hain darbe girişimi ve terör olayları nedeniyle çocuklu ailelerin Türkiye ilgisinin azaldığını belirterek, "Ancak 2018 için bu alanda ciddi bir rezervasyon artışı yaşanıyor. Bu durum 'Türkiye güvenli ülke' algısının yeniden oluştuğunu gösteriyor" dedi.

avrupalilar-rotayi-turkiyeye-cevirdi

 İNGİLTERE'DE % 50 ARTIŞ OLUR

Avrupa'da ön rezervasyonların çok iyi gittiğini belirten Tonbul, aksi bir durum olmaması halinde İngiltere'den gelen turist sayısında yüzde 50'lik bir artış yaşanacağını kaydetti. Belçika pazarından da çok ciddi bir talep olduğunu aktaran Tonbul, "Belçika'da 2015 rakamlarının yakalanacağını düşünüyoruz" diye konuştu. Norveç, İsveç, Finlandiya ve Danimarka'yı kapsayan İskandinav pazarlarında ise yüzde 30'luk artış öngördüklerini belirten Tonbul, "Hollanda'da da hareketlilik var. 2015'i yakalayamasak da 2016'nın yüzde 10-15 üzerine çıkarız" diye konuştu. Tonbul, turist sayısındaki artışın fiyatları da zamanla yukarı çekeceğini kaydetti.

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…