Trafiğin kilitlendiği Kapıkule’ yolunda ne tuvalet var ne de çöp kutusu

 

Türkiye’nin Avrupa’ya açılan karayolu ise zaman zaman adeta kilitlenme noktasına geldi. Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda 5 kilometre TIR, 3 kilometre gurbetçi, Edirne’nden Yunanistan’a açılan İpsala Sınır Kapısı’nda ise 3 kilometre TIR, 2 kilometre de gurbetçi kuyruğu oluştu.

Tuvalet de yok!

Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki kuyruklarda saatlerce bekleyen TIR sürücüleri ve gurbetçiler, yol boyunca ihtiyaçlarını giderecekleri tesislerin olmamasından şikayetçi oldu. Polis ve jandarma ekipleri kapanan yolun akışını karşı şeritten dubalarla bölerek trafiğin akışını sağlıyor. Ekipler Kapıkule Sınır Kapısı’ndan çıkış yapmak için gelen araçları diğer sınır kapılarına yönlendiriyor.

Ailesiyle birlikte tatilini yapmasının ardından Almanya’ya dönmek üzere Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen Çetin Metin, saatler çıkış yapmak için beklediklerini belirterek, ‘Türkiye’de tatilimizi yaptıktan sonra çıkış yapmak için Kapıkule Sınır Kapısı’na geldik. Yaklaşık 18 saattir yollardayız. Burada 4 saattir çıkış yapmak için bekliyoruz. Bize kimse neden beklediğimizi söylemiyor. Bu çileye bir çare bulunsun’ dedi.

Kuyrukta saatlerce bekleyen diğer gurbetçiler de her yıl yaşanan sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Kuyrukta saatlerce bekleyen diğer gurbetçiler de her yıl yaşanan sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Kuyruklarda saatlerce beklediklerini söyleyen gurbetçiler, yol boyunca temel ihtiyaçlarını gidebilecekleri seyyar tuvalet gibi kabinlerin konulmasını ve yol boyunca çöp kutularının konulmasını talep ettiler.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 12 peronda çıkış işlemlerinin devam ettiğini belirterek, yoğunluğun araçların aynı anda çıkış yapmak istemesinden kaynaklandığını söyledi. Yetkililer, yoğunluğun pazar günüde devam etmesini beklediklerini kaydetti.

Son Düzenlenme Pazar, 02 Eylül 2018 13:23
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…