Sırbistan Polisi uyarıyor Özel

Her yıl yüzbinlerce Avrupalı Türk’ün otomobilleri ile çıktığı Sıla Yolu, çetelerin meskeni oldu. Sırp Polisi, “Çeteleri biliyor ancak suçüstü yapamıyoruz” diye yakındı.
Tatillerini Türkiye’de geçirmek için otomobilleri ile binlerce kilometre yolculugu göze alan gurbetçiler, güzergah üzerinde bir de çetelerle mücadele etmek zorunda kalıyor. Yolda magdur rolünü oynayıp Türklerden para koparmaya çalısan çetelere karsı Sırp Polisi yetersiz kalıyor.
 
Ellerinde çok plaka var
Konuyla ilgili sabah gazetesinde yer alan haberde,  Markovaç Bölge Emniyet Müdür Yardımcısı Nenad Marinkoviç, tatil döneminde en büyük sorunlardan birinin kapkaç ve hırsızlık oldugunu ifade etmişt. Marinkoviç, “Kapkaç ve hırsızlık olayları, büyük bir çetenin isi. Onların ellerinde, farklı ülkelerden yüzlerce plaka var. Her defasında farklı plaka ve araç kullanarak kapkaç ve hırsızlık yapıyorlar. Suçüstü yapamıyoruz” dedi.
 
Personel yeterli değil
Bu sorunun çözüme kavusması için özel bir ekip kuruldugunu söyleyen Marinkoviç, “Avrupalı Türklerin ülkemizde rahat yolculuk yapmaları için 24 saat çalısıyoruz. En büyük sorunumuz personel ve araç yetersizligi ancak kapkaç ile hırsızlık olaylarını kısa sürede çözmeyi umuyoruz” dedi.
 
 
Markovaç Bölge Emniyet Müdür Yardımcısı Nenad Marinkoviç, tatil döneminde en büyük sorunlardan birinin kapkaç ve hırsızlık oldugunu ifade etti.
Her yerde mola vermeyin
Marinkoviç, Avrupalı Türklere gelisi güzel her yerde mola vermemelerini, süpheli durumlarda hemen polisi aramalarını da tavsiye etti.
 
Seyyar satıcılar işbirliği yapıyor
Sahte gözlük ve parfüm satıcıları Sırbistan’ı mesken tuttu. Özellikle Avrupalı Türklerin yoğun olarak konakladığı alanlarda onları dolandırmaya çalışan satıcılar, fahiş fiyatlarla sahte markalı gözlük ve parfümleri satışa sunuyor. Sadece bununla yetinmiyor, hırsızlık ve kapkaç çeteleriyle de işbirliği yapıyor. Yetkililer ise “Kesinlikle bu tür satıcılardan uzak durun. Aracınıza ve yanınıza yanaştırmayın” uyarısı yapmakla yetiniyor.
 
Silayolu.com
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…