Sırbistan'da Araçları çalındı Özel

 
Otomobilleri çalındı
Sıla Yolu’nda son zamanlarda artan çanta hırsızlığına şimdi de otomobil hırsızlığı eklendi. Fransa’dan yola çıkan Duman çiftinin mola verdikleri otelde otomobilleri çalındı.
 
Sırbistan molasında otomobilleri çalındı
SILA Yolu'nun sıkıntılı ülkesi Sırbistan, bu yıl da Avrupalı Türklere sorun yasatmaya basladı. Geçtiğimiz yıllarda mola veren yolcuların araçlarından çantalarını çalan hırsızlar bu yıl, otomobil hırsızlığına basladı. Fransa'dan Denizli'de tatil yapmak üzere yola çıkan Mustafa ve Özlem Duman çifti, yorgunluk atmak için Stari Hrast dinlenme tesislerini seçti. Tesiste geceleyen çift sabah 05.00'te yola çıkmak istediklerinde otomobillerinin çalındığını gördü.
 
KAMERA KAYDETMİŞ
Mustafa Duman, "Araç otelin parkındaydı. Sabah saat 05.00'te aşağıya indik. Otomobilimizin yerinde yeller esiyordu. Polisi aradık. Kamera kayıtları incelendi ve aracımızın 02.29'da çalınmış olduğu tespit edildi. Polis, kamera kayıtlarından hırsızları takibe aldı. Audi marka aracımızın bulunmasını umuyoruz" diye basından geçenleri anlattı.
 
BAGAJI AÇIP ÇALMIŞLAR
Pasaport, para ve sigorta kartı gibi önemli evraklarının yanlarında olduğunu söyleyen Duman, "Altı aylık bebeğimiz Liya Aysenil'in mamaları arabadaydı" diye konuştu. Sırbistan polisi, kayıtlardan hırsızların Opel marka bir otomobil ile tesise geldiklerini, bilgisayar yardımı ile otomobilin bagajını açıp saniyeler içerisinde çalıştırıp kaçtıklarını anlattı. Hırsızların kullandığı otomobilin markasının ve renginin tespit edildiğini de söyleyen polis, "Kısa sürede hırsızları yakalamayı umuyoruz" dedi.
 
Silayolu.com
Son Düzenlenme Cuma, 13 Temmuz 2018 13:41
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…