Gümrükler Hafta Ortasında Daha Sakin

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yolculuklarında hafta sonu günleri seçmesi Edirne’deki gümrüklerde yoğunluğa neden oluyor Hafta ortasında ise gümrüklerin sakin olduğu görülüyor

 

EDİRNE – Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yolculuklarında hafta sonu günleri seçmesi Edirne’deki gümrüklerde yoğunluğa yol açıyor.

İstatistiklere göre, cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri Türkiye’ye girişte gümrük kapılarında yoğunluk oluşuyor.

Sezonda salı, çarşamba, perşembe günleri ise diğer günlere göre daha sakin geçiyor. Yurt dışında yaşayan Türkler, yurda gelmek için bugünleri tercih ettiğinde sınırda daha az bekliyor.

Hafta başında memleketlerine ulaşmak isteyen pek çok Türk vatandaş yaşadıkları ülkelerden özellikle hafta sonraları günlerde yola çıkmaları zaman zaman Türk gümrüklerinde kuyruklara neden oluyor.

Hafta sonu yola çıkan İzincilerin çoğunluğu Özellikle Kapıkule sınır kapısını tercih etmesinden dolayı, bu kapıda yoğunluğa neden oluyor. Yetkililer ' diğer sınır kapılarının da kullanılmasının Kapıkulede yaşanan yoğunluğu azaltacağını belirtiyorlar.

Ozan Sevgi / Kapıkule

Share

Benzer Öğeler (etikete göre)

 • Trafiğin kilitlendiği Kapıkule’ yolunda ne tuvalet var ne de çöp kutusu
  30/08/2018
  Okunma 7848 defa

  Edirne Kapıkule Sınır Kapısı karayolu, anavatanda izinlerini tamamlayıp dönüş yapan gurbetçi araçları ve yurtdışına ihracat yükü taşıyan TIR’lar nedeniyle kilitlendi. Kapıkule’de 10 kilometre TIR, 5 kilometrede çift sıra gurbetçi aracı kuyruğu oluştu.

 • KAPIKULE 'DE 7 KİLOMETRE KUYRUK
  30/08/2018
  Okunma 15098 defa

  Yıllık izinlerini tamamlayıp dönüş yoluna geçen, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, Edirne'deki sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu.

 • ARTIK YETER DİYORUZ.
  30/08/2018
  Okunma 9023 defa

  Senelik izinlerini Türkiye’de geçiren gurbetçilerin dönüş yoluna geçmesiyle Avrupa’ya açılan sınır kapılarında dönüş yolculuğu çilesi devam ediyor.

 • Türkiye'ye Giriş İşlemleri İçin Belgelerinizi Hazır Tutun
  30/08/2018
  Okunma 5902 defa

  Adım adım SılaYolu ekibi siz ' Avrupalı Türklerin çıkmaya hazırlandığı  SılaYolu yolculuğu için yollarda. Ana yurdumuz gözümüzün bebeği Türkiyemize varma adına kat ediyorduk yolları.

 • Yabancı plakalı araçlar, trafik cezaları ödenmeden yurt dışına çıkamayacak
  30/08/2018
  Okunma 3169 defa

  Resmi gazetede yayınlandı: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı,   Türkiye’de bulunan   yabancı   plakalı   araçların aldığı   trafik   cezalarını gümrük kapılarında tahsil etmek için Gelir İdaresi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa proje hazırladı. Resmi   Gazete’de yönetmeliği yayınlanan yeni uygulamaya göre, yabancı plakalı araçlar trafik cezalarını gümrüklerde ödemeden çıkış yapamayacak.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…