2800 km boyunca ölürüz Türkiyem dinliyoruz

EDİRNE - Avusturya'dan giden Mehmet Özdemir, dün öğle vakti yola çıktıklarını ve yağmur altında uzun bir yolculuğun ardından vatana kavuştuklarını söyledi.
Özdemir, "Vatan özlemimiz çok fazla. İş yerlerimizden yıllık iznimizi aldığımız gibi koşturarak memleketimize geliyoruz. Tatil planlarımız var. Önce Samsun'a memleketimize, sonra Trabzon'a gideceğiz. Karadeniz'i gezmek istiyoruz" dedi.     
"Vatana girince yorgunluk kalmıyor"
Almanya'dan yola çıkan Kenan Kızmaz da Türkiye'yi çok özlediklerini söyledi. Yorucu bir yolculuğun sonuna yaklaştıklarını anlatan Kızmaz, "Vatanımızı çok özledik. Özlemesek arabayla bu kadar yolu çekmeyiz. Vatana girince yorgunluk kalmıyor. 36 saattir yoldayız, 2 bin 300 kilometre yol yaptık ama buraya geldik ya sağ salim, bütün yorgunluk bitti" diye konuştu.
"Bizim için bir yıl hasretle geçiyor"
Aynur Kızmaz ise her yıl yıllık izinlerinin gelmesini iple çektiklerini belirtti. Türkiye'yi ve yakınlarını gurbette çok özlediklerini anlatan Kızmaz, "Bizim için bir yıl hasretle geçiyor. Buraya gelene kadar arabada çocuklarla yol boyunca 'Ölürüm Türkiyem' şarkısını söylüyoruz." dedi.     
"Erdoğan başımızda olduğundan beri Türk olduğumuzu hissediyoruz"
Avusturya'dan gelen Arap Şıh Yıldız da tatilini Konya'da memleketinde yakınlarıyla geçireceğini anlattı. 40 yıldır Avusturya'da yaşadığını dile getiren Yıldız, "Seçim sonuçları bizi çok mutlu etti. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin başında olduğundan beri biz orada Türk olduğumuzu hissediyoruz" ifadelerini kullandı.
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…