Araçla izine gideceklere Recepisse uyarısı!

Bu yıl da vatan hasretlerini gidermek için karayoluyla Türkiye’ye  gitmeye hazırlanan Fransalı Türklere çok önemli çağrı. Yarı yoldan geri dönmemek için Fransalı Türklere ‘Récépissé’ ile yola çıkmayın! uyarısı yapıldı.
Sılayolu sitesinin haberine göre Fransa’da oturum kartı süresi dolanlara verilen Récépissé (geçici oturum belgesi) ile yola çıkacakların Hırvatistan ve Macaristan’dan geri döndürülebileceği belirtildi.
 
Haberde, Hırvatistan ve Macaristan’ın  oturum süresi dolup Récépissé ile yola çıkanların ülkesine girişine izin vermediği kaydedildi. Fransalı Türklerin süresi dolan oturum kartlarının yenisini almadan anavatan yolculuğuna başlamamaları noktasında uyarıldı.
 
Öte yandan pasaport sürelerini kontrol etmeden yola çıkan bir çok gurbetçinin de geçtiğimiz yıl büyük sorunlar yaşadığı hatırlatıldı.
 
Fransalı Türklerin, Türkiye yolculuğuna başlamadan mutlaka pasaport sürelerini kontrol etmesi gerektiğine dikkat çekildi.
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…