Uzun süre Aracıyla Vatanda kalacakların dikkatine!

Türkiye’de araç ile gidip 3 aydan fazla kalacak gurbetçiler için uzmanlar yurtdışında yapılan sigortanın Türkiye’de sadece 3 ay geçerli olduğu yönünde uyarıyor.
Son dönemde bir soru ile karşılaşmak istemeyen gurbetçilerin çoğu Türkiye’de sigorta açtırmaya başladı. Artı33 Türkiye’de yapılacak sigorta fiyatlarını araştırdı.
 
Ekim 2015’de yurt dışından Türkiye’ye getirilen araçların yurt içinde kalma süresinin 6 aydan 24 aya çıkarılması başta Avrupa’daki emekliler olmak üzere gurbetçilere büyük kolaylık sağladı. Ancak yurtdışında yapılan sigortalar Türkiye’de sadece 3 ay için geçerli. Bu süreden uzun kalacak gurbetçiler için ise Türkiye’de sigorta açtırmak yurtdışına göre oldukça karlı.
 
 
Volkan Özel yurtdışı plakalı araçlara oldukça uygun fiyatlara zorunlu trafik sigortası 2, 3, 6 aylık ve 1 yıllık açılabildiğine dikkat çekiyor.
  2, 3, 6 aylık ve 1 yıllık sigorta açtırmak mümkün
Ankara’da kısa sürede büyük ilerleme kaydeden ÖzserNeo Sigorta’nın patronu Volkan Özel yurtdışı plakalı araçlara oldukça uygun fiyatlara zorunlu trafik sigortası 2, 3, 6 aylık ve 1 yıllık açılabildiğine dikkat çekiyor. Son dönemde kendilerine bu yönde birçok talep geldiğini kaydeden Volkan Özel, gurbetçilerin Türkiye’de daha hesaplı olan sigortayı keşfettiğini kaydetti.
 
1 yıldan önce dönüşte geri kalan ücret iade ediliyor
Özel bir yıllık sigorta bedelinin 200 ile 250 Euro arasında değiştiriğini belirterek, isteyenlerin de 3 aylık açtırabileceğini bunun fiyatının ise 80 ila 100 Euro arasında değiştiğini aktardı.
 
Özer, 1 yılı doldurmadan vatandaşların geri dönmesi durumunda da pasaport fotokopisini gönderilmesi durumunda sigortanın durdurularak geri kalan ücretin iade edildiğini söyledi.
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…