Maalesef sonunda geldi!

DİZEL YASAĞI 31 MAYIS’TA DEVREYE GİRİYOR!
Silayolu.com  24 Mayıs 2018
 
 
 
 
Almanya’nın önemli şehirlerinden biri olarak dikkat çeken Hamburg’da dizel için önemli bir karar alındı. Üstelik karar önümüzdeki hafta başlıyor.
 
Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Almanya’da son dönemlerde tartışmalara neden olan trafikte dizel araçların yasaklanması uygulamasının ilki Hamburg kentinde kısmi olarak yürürlüğe girecek.
 
Hamburg eyalet yönetiminden yapılan açıklamada, dizel araçların havayı daha fazla kirletmesi nedeniyle kentin iki caddesinde kısmi yasak başlatılacağı bildirildi.
 
Buna göre, Hamburg’un Kuzey Altona semtinde yoğun olan Max-Brauer ve Stresemann caddelerinde 31 Mayıs itibarıyla dizel araçlar ile kamyonlara giriş yasağı uygulanacağı ifade edildi.
 
Euro 6 dizele yasak yok
 
Avrupa egzoz gazı emisyonu mevzuatına göre dizel motorlar arasında en az emisyon salgılayan Euro 6 kategorisindeki araçlar için bu yasak söz konusu değil.
 
Hamburg’da 264 bin dizel aracın trafikte kaydının bulunduğu ve bunlardan sadece 96 bininin Euro 6 kategorisinde olduğu belirtildi. Yasağın ambulans, itfaiye, adı geçen caddelerde ikamet edenlere ve taksilere uygulanmayacağı ifade edildi.
 
Almanya’nın Leipzig kentindeki Federal İdare Mahkemesi, 27 Şubat’ta verdiği kararda, hava kirliliğinin yoğun olduğu şehirlerde dizel araçlar için yasak getirilebileceğine karar vermişti.
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…